CMS

10 najlepszych zabaw na weselu z klasą

Nie chcesz całkowicie rezygnować z zabaw na swoim weselu, a jednocześnie stylistyka biesiadna jest Ci  bardzo odległa?Szukasz pomysłów na weselne zabawy, ale kulturalne oraz takie, w trakcie których żaden z gości nie poczuje się zażenowany?Mamy dla Ciebie 10 pomysłów na zabawy weselne z klasą -  takie, które są na poziomie, nie będą nikogo zawstydzać, a jednocześnie nie spotkasz ich na każdym przyjęciu weselnym, na jakim miałeś okazję się bawić.

ZABAWA WESELNA BOMBA

Konferansjer wręcza jednemu z uczestników styropianową bombę a Dj włącza 45-sekundowe odliczanie, które kończy się wybuchem. W trakcie odliczania konferansjer czyta przygotowane wcześniej przez parę młodą krótkie pytania, zadając je kolejno każdemu uczestnikowi. Jeśli uczestnik zabawy odpowie poprawnie, podaje bombę dalej. Jeśli źle - odpowiada na kolejne pytanie/pytania. Dopiero kiedy uda się mu odpowiedzieć poprawnie, może podać bombę kolejnej osobie. Każda tura pytań trwa 45 sekund. Osoba, która w momencie zakończenia tury trzyma w dłoniach bombę, odpada z zabawy. Rozpoczyna się kolejna tura i kolejna - aż do momentu, gdy zostanie jedna osoba - zwycięzca zabawy Bomba.

Przykładowe pytania do zabawy Bomba:

 1. Jaki kierunek studiów skończyła Panna Młoda?
 2. Jaka wódka stoi na weselnych stołach?
 3. Jaki kolor butów ma Panna Młoda?
 4. Jak się nazywa brat Panny Młodej?
 5. Jaki zawód wykonuje Pann Młoda?
 6. Gdzie urodził się Pan Młody?
 7. Gdzie odbyły się zaręczyny?
 8. Jak nazywa się sala weselna w której się znajdujemy?
 9. W jakim miesiącu urodził się Pan Młody?
 10. Jak ma na imię mama Panny Młodej?
 11. Przy jakim utworze Para Młoda zatańczyła swój pierwszy taniec?
 12. Kto ma dłużej prawo jazdy?
 13. Co Państwo Młodzi najbardziej lubią robić wspólnie w wolnym czasie?
 14. Gdzie poznała się Para Młoda?
 15. Na jakiej uczelni studiowała Para Młoda?
 16. Jaki kolor oczu ma Pan Młody?
 17. Jak ma na imię świadkowa?
 18. Ile lat razem maja Państwo Młodzi?
 19. Kto dłużej śpi?
 20. Kto jest leworęczny?
 21. Ile dzieci chce mieć Para Młoda?
 22. Jaka potrawa była podana jako pierwsze danie?
 23. Kto bardziej lubi słodycze?
 24. Jakie nazwisko będzie nosiła Pani Młoda po ślubie?

KONKURS JAKA TO MELODIA?

Zabawa polega na odgadywaniu z jakiego filmu, bajki lub serialu pochodzą utwory odtwarzane przez DJ-a.

Uczestnik zabawy, który zna odpowiedź podnosi rękę do góry i czeka na wskazanie go przez konferansjera. Jeśli podniósł rękę jako pierwszy, mówi na głos tytuł filmu, z którego pochodzi piosenka.

Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, uczestnik otrzymuje punkt. Jeśli odpowiedź jest błędna, uczestnik Jaka to melodia robi krok do tyłu i traci szansę na odgadnięcie tytułu danego filmu. Powraca do zabawy przy kolejnej odgrywanej piosence filmowej.

Osoba która zdobędzie najwięcej punktów otrzymuje od konferansjera nagrodę (po wcześniejszym ustaleniu z parą młodą jaką nagrodę chcą wręczyć).

Czas trwania zabawy:

około 15 minut

Optymalna liczba uczestników:

6-8 osób

TANIEC Z GWIAZDAMI

Do tej zabawy weselnej potrzebujemy 5-6 par, które lubią tańczyć i które nie mają oporów, by robić to przed "publicznością".

 Każda z par losuje karteczkę, na której zapisany jest jeden gatunek muzyczny. Na kartkach możemy umieścić przeróżne gatunki, np. rock’n’roll, samba, walc, etc. Wszystko zależy od wyobraźni pary młodej.

Zadaniem każdej z uczestniczących w zabawie par jest zatańczenie wylosowanego tańca - mają na to 30 sekund. W roli jury występuje para młoda, która po każdym występie daje swoją ocenę za pomocą tabliczek z cyframi. Wygrywa para, która zdobędzie największą ilość punktów.

Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagrody, konferansjer dziękuje wszystkim za udział i zaprasza gości do wspólnej zabawy na parkiecie.

Czas trwania zabawy:

około 15 minut

Optymalna liczba uczestników: 6 par

ZABAWA BINGO

Konferansjer rozdaje osobom chętnym do zabawy karteczki, na których znajdują się zadania do wykonania.  Osoba, która jako pierwsza wykona wszystkie zadania, podbiega do konferansjera i krzyczy: "BINGO!". Następnie konferansjer weryfikuje wspólnie z gośćmi czy faktycznie wszystkie punkty z kartki zostały wypełnione.

PRZYKŁADY ZADAŃ W ZABAWIE BINGO:

1. Zaproś do tańca dowolną osobę z rodziny męża/żony.

2. Podejdź do osoby, której nie znasz i przedstaw się.

3. Zrób sobie selfie z fotografem

4. Wznieś toast za zdrowie pary młodej

5. Zamów u Dj-a dedykację

6. Wpisz się do Księgi Gości

7. Weź udział w przynajmniej jednej zabawie

8.  Zrób sobie selfie z Dj-em lub konferansjerem

9. Zjedz kawałek tortu

ZABAWA Z CHUSTĄ KLANZA

Chusta Klanza, nazywana również chustą animacyjną to duża, okrągła, przypominająca nieco spadochron chusta używana często w przedszkolach. Jest też doskonałym gadżetem na imprezy, nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Jedną z animacji, jakie można wykonać z chustą Klanza jest Pomnik Miłości.

Na krzesłach, oddalonych od siebie na odległość ok.4-5 metrów, stają świadkowie. Pomiędzy nimi rozciągana jest chusta Klanza. Po jednej stronie chusty gromadzą się kobiety, po drugiej mężczyźni. Pani młoda wraz z przedstawicielkami płci pięknej buduje z ciał pomnik, który będzie wyznaniem miłości dla męża.  Pomnik może być statyczny lub dynamiczny. To samo dzieje się po stronie męskiej. Na znak konferansjera chusta opada (oczywiście przy odpowiedniej oprawie muzycznej).

Zabawa w kreatywny sposób animuje gości na weselu, pobudzając ich do stworzenia naprawdę imponujących rzeźb z ludzkich ciał.

PODRÓŻ PO EUROPIE

Konferansjer prosi gości weselnych o utworzenie pociągu, któremu będą przewodzili świadkowie.     Za świadkami ustawia się para młoda, a za nimi goście. Podróż rozpoczynamy piosenką Mungo Jerry - "In the summertime". W pewnym momencie Dj zatrzymuje piosenkę i informuje do jakiego kraju dojechał pociąg. Z głośników płynie piosenka wykonawcy pochodzącego z tego kraju. Każdy kolejny przystanek to utwór związany z krajem do którego „dotarli” goście. W zależności od zaangażowania gości i ich chęci do kontynuowania zabawy, pociąg może mieć od 4 do 8 przystanków.

Czas trwania zabawy:

około 10 minut

Optymalna liczba uczestników:

jak najwięcej

NAUKA TAŃCA BELGIJSKIEGO

Belgijka to taniec integracyjny o niezwykle prostych krokach, dlatego też idealnie sprawdza się jako zabawa na przyjęciu weselnym.  Aby go wykonać nie trzeba mieć żadnych predyspozycji tanecznych, wystarczy odrobina poczucia rytmu i chęć zabawy. Belgijkę tańczymy przy utworze 't Smidje zespołu Laï.  Skoczna, energetyczna muzyka jest idealnym tłem do wspólnej zabawy gości weselnych na parkiecie.

GŁUCHY TELEFON

Zabawa stosowana czasami w korporacjach jako element team buildingu, doskonale sprawdzi się też na imprezie weselnej. Uczestnicy zabawy zostają ustawieni w rzędzie, jeden za drugim. Każda osoba widzi tylko plecy osoby, która stoi przed nią. Konferansjer rozpoczyna głuchy telefon prosząc pierwszego uczestnika o odwrócenie się i zapamiętanie "układu choreograficznego". Układem mogą być dowolne gesty wykonywane przy użyciu całego ciała. Stopień skomplikowania zależy od wyobraźni konferansjera, jednak nie może on być zbyt skomplikowany, bo uczestnicy zabawy mogą się zniechęcić. Układ jest pokazany przez konferansjera dwukrotnie. Następnie osoba, która miała go zapamiętać, prosi uczestnika znajdującego się przed nią o odwrócenie się i zapamiętanie tego samego układu. Tym razem można go pokazać tylko jeden raz. Każda kolejna osoba ma tylko jedną szansę na zapamiętanie a potem odtworzenie kolejnej tego, co zapamiętała. Zaletą tej zabawy jest to, że towarzyszy jej mnóstwo śmiechu, nie tylko ze strony uczestników, ale też obserwujących gości, którzy widzą, jak każde kolejne powtórzenie oddala się coraz bardziej od oryginału.

 Zobacz film z tą zabawą na YouTubie

PRZYJĘCIE OCZAMI GOŚCI

Praktycznie na każdej uroczystości ślubnej jest zatrudniony profesjonalny fotograf, który ma uchwycić najważniejsze momenty przyjęcia. Nie jest on jednak fizycznie w stanie, aby być w każdym miejscu, gdzie dzieje się coś ciekawego i nie zawsze uda mu się sfotografować wszystkich gości, zwłaszcza jeśli wesele jest bardzo duże. Proponujemy więc oddanie inicjatywy gościom i umieszczenie na każdym stoliku jednorazowego aparatu fotograficznego na kliszę. Dla gości będzie to świetna zabawa, w której mogą wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Dla pary młodej zdjęcia wykonane przez ich rodzinę i przyjaciół staną się niezwykłą pamiątką i pokażą im ich imprezę z zupełnie innej perspektywy.

TEST ZGODNOŚCI

Para młoda siedzi na krzesłach, tyłem do siebie, tak by nawzajem się nie widzieli. W rękach trzymają po 2 tabliczki; jedną z napisem ON, drugą z napisem ONA. Wodzirej czyta pytania, na które para odpowiada za pomocą tabliczek. Goście oraz sami młodzi mają okazję się przekonać w jakim stopniu zgadzają się w kwestiach dotyczących przyszłości. Część pytań może też dotyczyć wydarzeń z przeszłości lub tego, co dzieje się obecnie.

Przykłady pytań do Testu zgodności:

1. Kto w szkole średniej był słabszy z matematyki?

2.  Kto pierwszy wyciąga rękę do zgody?

3. Kto wydaje więcej pieniędzy na ubrania?

4.  Jeśli wasze łóżko będzie stało przy ścianie, kto będzie przy niej spał?

5. Kto będzie zarządzał domowym budżetem?

6. U których rodziców spędzicie najbliższe święta?

7. Komu częściej zdarza się popełnić błąd ortograficzny?

8.  Kogo częściej będzie można spotkać w kuchni?

9. Kto w podstawówce częściej opuszczał lekcje?

10. Komu nie chciało się nigdy ćwiczyć na lekcjach WF-u?

 

Zastanawiasz się ile to wszystko kosztuje oraz czy jesteśmy dostępni w dniu Twojej imprezy ślubnej?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na adres: kontakt@djwgarniturze.pl

Na wszystkie zapytania staramy się odpowiadać w ciągu 24 godzin.

Ślub bierze się raz w życiu (przynajmniej takie jest założenie) więc ciężko jest „przetestować” dj wodzirej przed podjęciem decyzji.

Co może pomóc? Opinie par, którym mieliśmy już przyjemność zapewnić oprawę muzyczno-konferansjerską wesela.