CMS

O co zapytać dj-a na wesele? 10 pytań, które powinniście zadać na spotkaniu.

Pierwszy research Dj-a na wesele za wami? Udało się Wam wytypować kilku "faworytów" i wybieracie się na spotkanie z jednym z nich? O co warto zapytać Dj-a, którego kandydaturę rozważamy? Przemyślcie sobie wcześniej kwestie, które chcielibyście poruszyć.

 Podczas osobistego spotkania powinniście otrzymać obszerną wizję tego, jak wygląda praca dj-a na weselu, zarówno od strony muzycznej, jak i konferansjerskiej i organizacyjnej.

Oto lista pytań, których nie powinno zabraknąć Na Waszej liście:

  • Jakich gatunków muzycznych możecie się spodziewać na Waszym weselu?

Niezależnie od tego, czy na dj-a trafiliście z rekomendacji innych osób, czy na przykład przez stronę internetową, informacja o jego preferencjach muzycznych pewnie już się gdzieś wcześniej pojawiła. Być może mieliście okazję zapoznać się z przykładową playlistą udostępnioną przez Dj-a. Warto jednak doprecyzować tę kwestię i dowiedzieć się, czy dj na wesele jest otwarty na inne gatunki muzyki. Jeśli macie dość sprecyzowany gust muzyczny, powiedzcie o tym podczas spotkania. Ale uwaga - pamiętajcie, że nie każda muzyka nadaje się do tańca! To, czego uwielbiacie słuchać wieczorem na kanapie, może uśpić gości zamiast porwać ich do tańca. Zawsze warto więc wziąć pod uwagę wskazówki osoby, którą planujecie zatrudnić - w końcu to ona powinna być ekspertem w dziedzinie muzyki.

  • Czy możecie zobaczyć przykładową listę utworów?

Tylko pamiętajcie - taka lista to tylko próbka dyskografii dj-a, która ma pokazać jakich gatunków muzycznych możecie się spodziewać na weselu. To nie może być gotowa playlista odtwarzana na każdej imprezie. Zadaniem osoby, którą wynajmiecie jest nieustanna obserwacja gości i reagowanie na bieżąco na to, co ich nakręca do zabawy. Dj, który korzysta z gotowych list utworów na pewno nie będzie dobrym wyborem.

  • Czy możecie przygotować swoją listę utworów?

Dj nie powinien mieć z tym problemu - w końcu to Wasz dzień i macie prawo "spersonalizować"swoje przyjęcie weselne. Ważna uwaga - niech lista nie zawiera zbyt wielu piosenek. Nie przekraczajcie 15-20 utworów, bo w przeciwnym razie bardzo ograniczycie Dj-a i jego możliwość reagowania na atmosferę na parkiecie. Wskażcie tylko takie utwory, które są dla Was ważne i na których naprawdę Wam zależy. Resztę zostawcie Dj-owi. Pozwólcie mu dobrze wykonać swoją pracę.

  • Czy możecie przygotować "czarną listę" utworów?

Czarna lista to piosenki, których pod żadnych pozorem nie chcecie usłyszeć na weselu. Oczywiście, że nie powinno być z tym żadnego problemu. Wręcz przeciwnie - warto mieć przygotowaną taką listę i Dj bezwzględnie powinien Wasz wybór uszanować.

  • Czy Dj przyjmuje dedykacje od gości?

Nie widzimy żadnych przeciwwskazań, ale znowu - należy zachować umiar. Czasami goście weselni tak często przychodzą do Dj-a z prośbą o dedykację, że impreza zamienia się w koncert życzeń. Mamy wtedy podobną sytuację, co z playlistą od "młodych" - Dj traci możliwość reagowania na sytuację na parkiecie. A tego przecież nie chcemy. Kiedyś za dedykacje goście zostawiali "napiwki", ale ten zwyczaj już minął i absolutnie Wasz Dj nie powinien takich dodatkowych opłat wymagać.

  • Jakich zabaw i animacji gości możecie się spodziewać?

Ustalcie z dj-em jak wyobrażacie sobie część "rozrywkową"na Waszym weselu. Powinniście otrzymać propozycję aktywności, które najczęściej są proponowane podczas wesela i przy których goście najchętniej się bawią. Być może część z nich nie będzie Wam odpowiadała stylistyką. Niektóre propozycje mogą się Wam nie spodobać lub być w Waszej ocenie zbyt odważne lub, co gorsza, ordynarne. To jest czas, żeby o tym powiedzieć - nie bójcie się, że Dj się obrazi czy odmówi współpracy. Gdyby tak się stało, to będzie tylko dowód na to, że nie trafiliście na odpowiednią osobę. Być może sami uczestniczyliście kiedyś w zabawach weselnych, które szczególnie dobrze wspominacie. Zaproponujcie, by zorganizować je podczas Waszego przyjęcia. O ile nie jest to animacja wymagająca od wodzireja jakichś szczególnych umiejętności, powinien on bez wahania spełnić Waszą prośbę.

  • Ile godzin pracy wchodzi w skład usługi?

Bardzo ważna kwestia - przez rozpoczęcie pracy nie rozumiemy momentu, w którym Dj pojawia się na sali, tylko godzinę rozpoczęcia imprezy. Czas, którego Dj potrzebuje na rozłożenie i złożenie sprzętu po zakończonej imprezie nie powinien być wliczany do usługi. Płacimy tylko i wyłącznie za z góry określoną liczbę godzin trwania imprezy. Jeśli podczas zabawy okaże się, że czas ten jest niewystarczający i goście ani myślą by zakończyć wesele, możemy przedłużyć imprezę. Warto wcześniej zapytać ile zapłacicie za każdą dodatkową godzinę.

  • Co dokładnie wliczone jest w cenę usługi?

Standardem jest, że płacicie za określoną liczbę godzin trwania imprezy oraz to, że Dj posiada odpowiedni sprzęt grający oraz nagłośnienie dostosowane do wielkości sali weselnej. W pakiecie powinniście też mieć oświetlenie sali - tutaj jednak oferty Dj-ów mogą się bardzo różnić. Jeśli nie znacie się na dekoracji światłem i nazwy sprzętu nic Wam nie mówią, poproście o zdjęcia, na których widać kompetencje i możliwości Dj-a w zakresie oświetlania pomieszczeń. To bardzo ważne, bo za pomocą światła możemy wyczarować wyjątkową atmosferę naszej uroczystości. Możemy też zepsuć otaczającą nas aurę przez nieodpowiednie oświetlenie, używając na przykład zbyt zimnych, lub zbyt krzykliwych barw.

  • Co nie jest wliczone w cenę usługi?

Jeśli Dj musi dotrzeć do miejsca oddalonego od miejscowości w której mieszka, to najprawdopodobniej doliczy za dojazd dodatkową opłatę. Na pewno też dodatkowo płatny będzie przedłużony czas trwania imprezy, o czym wspominaliśmy już wcześniej. Za co jeszcze zapłacimy ekstra? Wszelkie dodatkowe usługi, takie jak opieka animatora dla dzieci, występ magika czy muzyka na żywo są najczęściej wyceniane oddzielnie. Także atrakcje typu fotobudka czy ciężki dym nie są wliczane w standardową usługę.

  • Punkty z umowy - zadatek oraz zastępstwo

Te dwie kwestie pojawiają się zawsze w umowie, ale spotkanie jest dobrą okazją, by je poruszyć. Pierwsza to wysokość zadatku - zapytajcie, by być przygotowanym, gdy spotkacie się kolejny raz na podpisanie umowy. Druga bardzo ważna kwestia to zastępstwo na wypadek nagłej choroby lub innego wydarzenia, które uniemożliwi Dj-owi wykonanie usługi. Osoba, którą chcecie zaangażować musi Wam zapewnić takie zastępstwo. Co więcej - Dj "zastępczy" musi prezentować dokładnie taki sam poziom - zarówno pod względem muzycznym, jak i konferansjerskim. Jego sprzęt także nie może odbiegać od tego, który oferował Wam "pierwszy" Dj.

Przeczytaj również:

CMS

10 najlepszych zabaw na weselu z klasą

Nie chcesz całkowicie rezygnować z zabaw na swoim weselu, a jednocześnie stylistyka biesiadna jest Ci  bardzo odległa?Szukasz pomysłów na weselne zabawy, ale kulturalne oraz takie, w trakcie których żaden z gości nie poczuje się zażenowany?Mamy dla Ciebie 10 pomysłów na zabawy weselne z klasą -  takie, które są na poziomie, nie będą nikogo zawstydzać, a jednocześnie nie spotkasz ich na każdym przyjęciu weselnym, na jakim miałeś okazję się bawić.

Zastanawiasz się ile to wszystko kosztuje oraz czy jesteśmy dostępni w dniu Twojej imprezy ślubnej?

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub bezpośrednio na adres: kontakt@djwgarniturze.pl

Na wszystkie zapytania staramy się odpowiadać w ciągu 24 godzin.

Ślub bierze się raz w życiu (przynajmniej takie jest założenie) więc ciężko jest „przetestować” dj wodzirej przed podjęciem decyzji.

Co może pomóc? Opinie par, którym mieliśmy już przyjemność zapewnić oprawę muzyczno-konferansjerską wesela.